Prawie trzy promile alkoholu wykazało badanie 44-letniego kierowcy opla, który uderzył w ogrodzenie, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Szybko okazało się dlaczego.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 78. Kierujący oplem astra uderzył w ogrodzenie jednego z zakładów przy ul Paderewskiego w Zawierciu. Mężczyzna próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Ujęli go świadkowie i przekazali w ręce policjantów.

Przeprowadzane badanie wykazało, że ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Pijany kierowca złamał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Policjanci ustalili, że jego pojazd nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia i ważnego przeglądu technicznego.

– Kolejny raz przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – przypominają policjanci. – Sprawca z własnej kieszeni będzie musiał też pokryć koszty wszelkich zniszczeń – dodają.

44-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here