Do izby wytrzeźwień trafili rodzice 5-miesięcznego dziecka. Pijani para „sprawowała opiekę” nad niemowlęciem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w centrum miasta trwa alkoholowa libacja, a z wnętrza dobiega płacz niemowlęcia. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie zastali dwie osoby – kobietę i mężczyznę. Okazało się, że oboje byli nietrzeźwi „opiekując się” swoim 5-miesięcznym dzieckiem.

Badanie wykazało u 42-letniego ojca malucha 2,7 promila alkoholu, a u 40-letniej matki ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie czynności mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny w stosunku do wszystkich obecnych, aż w końcu koniecznym stało się jego obezwładnienie. Ostatecznie oboje rodzice trafili do izby wytrzeźwień, a niemowlę do pogotowia opiekuńczego.

O dalszym losie dziecka i tego kto ma sprawować nad nim opiekę podejmie sąd rodzinny, natomiast o dalszym losie nieodpowiedzialnych rodziców zadecyduje prokurator.