Odpowiedzialną postawą wykazał się mężczyzna, który widząc jadący całą szerokością jezdni pojazd, bez przedniej prawej opony, zareagował na zagrożenie.

Zawierciańscy policjanci otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwej kierującej. Zgłaszający przejeżdżając przez Porębę, zauważył jadący całą szerokością jezdni pojazd. Mężczyzna widział też, że samochód nie ma prawej przedniej opony i jedzie na samej feldze. Nie zbagatelizował sprawy i zareagował na sytuację, która mogła być groźna nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Chcąc ustalić co się stało i czy jest potrzebna pomoc, mężczyzna podjechał z lewej strony toczącego się auta. Za kierownicą siedziała młoda kobieta. Szyba okna była opuszczona. Mężczyzna chciał nawiązać z nią kontakt, jednak nie odpowiadała na jego pytania.

Chwilę później na ulicy Niweckiej samochód zjechał z jezdni i uderzył w betonowe zapory pobliskiego mostu. Od kobiety wyraźnie wyczuwalny był alkohol, dlatego mężczyzna natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu i dzwoniąc na numer alarmowy 112, powiadomił o zdarzeniu.

Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości 23-latki wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkanka Poręby została przetransportowana do szpitala. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo.

– Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia. Pijanemu kierowcy grozi także utrata prawa jazdy na co najmniej 3-lata i obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – informują policjanci. – Reaguj widząc nietrzeźwych kierowców usiłujących kierować pojazdem. Być może dzięki twojej reakcji uratowane zostanie czyjeś życie i zdrowie! – dodają.