Dramatyczny finał miało towarzyskie spotkanie z okazji narodzin dziecka w jednym z mieszkań w centrum Czeladzi. W trakcie imprezy ojciec noworodka zaatakował nożem swojego 34-letniego znajomego, który wkrótce miał się zostać ojcem chrzestnym dziecka.

40-letni mieszkaniec Czeladzi postanowił uczcić narodziny dziecka zapraszając do swojego mieszkania na tzw. „pępkowe” swoich znajomych. W towarzystwie znalazł się między innymi 34-letni czeladzianin znajomy świeżo upieczonego ojca. Świętowaniu narodzin potomka towarzyszyła spora ilość wypitego alkoholu.

– Przed godziną 3 nad ranem, 40-latek przy użyciu noża, zaatakował swojego 34-letniego gościa. Niedoszły ojciec chrzestny dziecka został kilka razy pchnięty nożem, między innymi w klatkę piersiową i w okolice pasa. Na szczęście mężczyzna szybko trafił pod fachową opiekę lekarską. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo – informuje policja.

Zatrzymany przez przybyłych na miejsce zdarzenia czeladzkich policjantów 40-latek trafił do izby wytrzeźwień. W chwili zdarzenia w jego organizmie znajdowało się prawie 2 promile alkoholu. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd i prokurator. Grozi mu nawet 10 lat wiezienia.