W sobotę, 14 września, oficjalnie otwarty zostanie czeladzki amfiteatr w parku Grabek. Z tej okazji przygotowano piknik rodzinny, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Myslovitz.

Mieszkańcy Czeladzi już w tę sobotę symbolicznie odbiorą zmodernizowany amfiteatr w parku Grabek. – W końcu możemy się chwalić naszym amfiteatrem, który przez lata był zaniedbywany i nie pasował już do pięknego otoczenia Grabka – powiedział nam jeden z mieszkańców.

Przypomnijmy. Remont amfiteatru rozpoczął się w marcu tego roku i kosztował nieco ponad 2 mln zł. Przebudowę obiektu i jego otoczenia wykonała firma Krisbud z Trzebini, która w ubiegłym roku remontowała też Park Grabek.

Przed wykonawcą było sporo pracy. Roboty budowlane polegały na wykonaniu nowej nawierzchni na widowni i scenie amfiteatru. W miejscu starych betonowych płyt chodnikowych pojawiły się żółte (w ciągach komunikacyjnych) i szare (w obrębie ławek i schodów) kostki. Na widowni zamontowano ponad 300 nowych ławek. Postawiono także kosze na śmieci.

Zniknęły też stare murki i zniszczone już schody. Murek otaczający amfiteatr powstał z modnych ostatnio koszy gabinowych wypełnionych kamieniami. Plan przewiduje także nasadzenie kwiatów i bylin.

Amfiteatr w parku Grabek - fot. UM Czeladź
Amfiteatr w parku Grabek – fot. UM Czeladź

Otwarcie amfiteatru miało nastąpić w trakcie czerwcowych Dni Czeladzi, ale pogoda pokrzyżowała te plany. Już wtedy burmistrz zapowiadał, że miasto przygotuje coś specjalnego.

I tak też będzie. Wielkie otwarcie wyremontowanego amfiteatru odbędzie się w najbliższą sobotę (14 września). Miasto przygotowało z tej okazji piknik rodzinny. – Powoli żegnamy kalendarzowe lato, jakże piękne i słoneczne. U jego schyłku, już w tę sobotę, odbędzie się jeszcze jedna impreza plenerowa. Po wyremontowaniu widowni oddany zostanie do użytku amfiteatr w parku Grabek. Przypomnę, że inwestycja ta była kolejnym, bynajmniej nie ostatnim, etapem kompleksowej rewitalizacji największego parku w mieście – powiedział Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Impreza rozpocznie się o godz. 15.00 występem dzieci z Akademii Wyobraźni Kajune, po nich na scenie pojawi się Kabaret DNO, który zapewni sporą dawkę dobrego humoru. Wystąpi także folk-rockowa grupa REDLIN, a także czeladzka wokalistka Anna Piech. Gwiazdą Wieczoru będzie legendarny zespół Myslovitz. – Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Czeladzi i okolicznych miast do naszego odnowionego amfiteatru – zaprasza burmistrz.

Piknik rodzinny z okazji otwarcia amfiteatru w parku Grabek - fot. UM Czeladź
Piknik rodzinny z okazji otwarcia amfiteatru w parku Grabek – fot. UM Czeladź

Harmonogram otwarcia amfiteatru w parku Grabek:

15.00 – Kajune
15.50 – Kabaret DNO
16.50 – REDLIN
18.00 – Anna Piech z zespołem
19.15 – Myslovitz

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Amfiteatr w czeladzkim Parku Grabek znów błyszczy nowością