Policjanci z Będzina zatrzymali 47-letniego obywatela Bułgarii, handlującego odzieżą opatrzoną podrobionymi znakami towarowymi luksusowych marek. Podróbki warte były pół miliona złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą otrzymali informacje, które umożliwiły zatrzymanie 47-letniego obywatela Bułgarii. Stróże prawa dowiedzieli się, że mieszkający na terenie powiatu będzińskiego mężczyzna może na targowisku miejskim przy ul. Gzichowskiej handlować odzieżą sportową i innymi towarami z podrobionymi znakami uznanych producentów.

Śledczy bardzo szybko potwierdzili te informacje. Obcokrajowiec został zatrzymany w chwili, gdy oferował do sprzedaży nieoryginalny towar. Policjanci znaleźli przy nim ponad 1000 podrobionych bluz, sukienek, koszulek, czapek i butów sportowych.

Nielegalny towar znajdował się na nie tylko na targowym stoisku. Spora część podróbek została znaleziona przez policjantów w samochodzie dostawczym, którym 47-latek przyjechał na będziński targ. Dalszy los zatrzymanego leży w rękach sądu. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.