Synoptycy przewidują, że dziś na terenie woj. śląskiego mogą wystąpić intensywne opady deszczu. Miejscami może też padać grad.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę rano ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu na terenie województwa śląskiego. Lokalnie może spaść do 80 mm na metr kwadratowy, a burzom z gradem będą towarzyszyły porywy wiatru do 80 km/h.

Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 8.00 w poniedziałek. Prawdopodobieństwa wystąpienia burz z opadami deszczu określono na 80 proc. – Ze względu na dynamiczne zmieniającą się sytuację możliwa jest aktualizacja ostrzeżenia do stopnia trzeciego – ostrzegają synoptycy.

Pogoda na poniedziałek (22 czerwca)

W poniedziałek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, chwilami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów miejscami do 25 mm. Temperatura maksymalna od 17°C do 20°C, w rejonach podgórskich od 15°C do 18°C, wysoko w Beskidach od 11°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni, w rejonach podgórskich wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h. W górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych.

Masz zdjęcie lub film pokazujący skutki ulewnych deszczy w Twojej okolicy? Wyślij nam na adres redakcja@twojezaglebie.pl lub przez nasz profil na Facebooku.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here