Remont ulicy Ostrogórskiej wchodzi w kolejny etap. Od piątku ponownie zmieni się organizacja ruchu. Jakie zmiany czekają kierowców?

Od 23 października kierowcy ponownie przejadą przez przejazd kolejowy przecinający ulicę Ostrogórską w Sosnowcu. To oznacza, że zniknie objazd prowadzony do Mysłowic przez ulicę Naftową. Dzień później, czyli 24 października, na swoje tradycyjne trasy wrócą autobusy komunikacji miejskiej (linia nr 106 i 150).

Tego samego dnia w związku z drugim etapem prac drogowych ul. Ostrogórskiej w Sosnowcu, linia autobusowa nr 26 zostanie czasowo skierowana na trasę objazdową. W kierunku Mysłowic linia będzie kursowała ulicami: 3 Maja, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Kościelną i Jagiellońską, do włączenia się na stałą trasę, na ulicy Ostrogórskiej. Trasa w kierunku centrum będzie przebiegała analogicznie.

Wyłączone z obsługi tej linii zostaną przystanki: Dęblińska, Teatralna, Osiedle Naftowa Akacjowa, Osiedle Naftowa, Osiedle Naftowa Pętla i Radocha Naftowa. Do obsługi włączone zostaną przystanki znajdujące się na trasie objazdowej: Jagiellońska, Jagiellońska Kościół, Kościelna i Wspólna.

Trwa przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Zamknięte połączenie Ostrogórskiej z Naftową

Nadal trwa przebudowa ulicy Ostrogórskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Naftową do granicy z Mysłowicami. W związku z tym, w nocy z 23 na 24 października, zamknięte zostanie połączenie ulicy Ostrogórskiej z Naftową.

Przypomnijmy. Przebudowa ulicy Ostrogórskiej obejmuje półkilometrowy fragment drogi wraz z otoczeniem. Nie zabraknie doświetlonych przejść dla pieszych oraz drogi rowerowej i nowego LED-owego oświetlenia. Wybudowana zostanie nowa jezdnia, kanalizacja deszczowa i sanitarna, a także dwie zatoki autobusowe. Warta 8 mln zł inwestycja powinna być gotowa do końca roku.