Trwają zapisy na Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Przemszą, którego trasa przebiegać będzie przez zagłębiowskie miasta. Przez trzy dni uczestnicy przepłyną 22 kilometry.

Spływy kajakowe organizowane na Białej Przemszy od kilku lat na stałe wpisały się w kalendarz imprez rekreacyjno – sportowych w zagłębiowskich miastach. Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Przemszą, tworzony we współpracy z jaworznickim Urzędem Miejskim oraz Fundacją TOŁHAJ – GDK, która od wielu lat zajmuję się organizacją uznanych spływów na rzekach całej Polski, znalazł już swoje wierne grono fanów.

Partnerami tegorocznego wydarzenia będą m.in. Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza oraz Sławków. Impreza potrwa 3 dni, od 31 maja do 2 czerwca. Trasa spływu będzie mieć długość ok. 22 km, a uczestnicy pokonają ją w dwóch etapach. Pierwszy rozpocznie się w Dąbrowie Górniczej (Okradzionów), a swój koniec będzie miał w Sławkowie (Piernikarka). W kolejnym dniu imprezy uczestnicy wrócą na metę pierwszego odcinka, by kontynuować spływ do mety w Sosnowcu (Maczki).

Oprócz niezapomnianych wrażeń kajakarskich, organizatorzy zapewniają każdemu uczestnikowi sprzęt potrzebny do wzięcia udziału w spływie, noclegi na polu namiotowym, gorący posiłek we wszystkie dni trwania wydarzenia oraz słodki poczęstunek i wspólne ognisko po I etapie spływu.

W ubiegłym roku na starcie stanęło prawie 250 uczestników. Swoją popularność impreza zawdzięcza nie tylko atrakcyjnemu programowi, lecz także wyjątkowym walorom przyrodniczym i krajobrazowym Białej Przemszy. To nie tylko fantastyczna przygoda, ale także i możliwość spędzenia wolnego czasu z dala od aglomeracji miejskiej.

Baza spływu zlokalizowana będzie, jak co roku w Jaworznie. Tym razem jednak, ze względu na rewitalizacje Sosiny, na Stadionie Sportowym „Azotania”, przy ul. Moniuszki 95. Tam na uczestników będzie czekało miejsce noclegowe, ciepłe posiłki oraz wiele atrakcji, które uprzyjemnią integracje fanów kajakarstwa.

Zapisy elektroniczne do imprezy już wystartowały, a formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ. Osoba dokonująca zgłoszenia zobligowana jest do opłaty wpisowego w terminie dwóch dni od daty wypełnienia formularza oraz przesłania dowodu wpłaty.