Mieszkańcy Czeladzi mogą już robić zakupy w nowoczesnej hali targowej przy ul. Szpitalnej. – Kupcy po wielu latach oczekiwań wreszcie będą mieli warunki pracy na miarę XXI wieku – mówi burmistrz Zbigniew Szaleniec.

W piątek, 23 listopada, mieszkańcy Czeladzi po raz pierwszy mogli zrobić zakupy w nowej hali targowej, która powstała w miejscu szpecącego targowiska przy ulicy Szpitalnej.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej nowoczesnej hali targowej. Szczególne podziękowania dla czeladzkiego inwestora, który zainwestował swoje środki i podjął się tej, jak się okazało, niełatwej budowy – powiedział Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Targowisko przy ul. Szpitalnej w Czeladzi – fot. UM Czeladź
Targowisko przy ul. Szpitalnej w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Targowisko przeszło prawdziwą metamorfozę. W nowoczesnej hali powstało 36 stanowisk handlowych. W środku są też toalety, pomieszczenia techniczne, a cały obiekt jest monitorowany.

Jak zapewnia burmistrz, to nie koniec zmian. – Czekamy jeszcze na nowe drogi wokół hali i podjazd dla osób niepełnosprawnych przy wejściu od strony os. Auby – podkreśla.

Targowisko przy ul. Szpitalnej w Czeladzi – fot. UM Czeladź
Targowisko przy ul. Szpitalnej w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Co o nowym targowisku myślą sami mieszkańcy. – Od kilkunastu lat robiłam tu zakupy i cieszę się, że w końcu mogę tu wrócić. Prace trwały długo, ale warto było czekać. Nasze miasto może się pochwalić pięknym i nowoczesnym targowiskiem. Inne miasta mogą nam tego zazdrościć – mówi jedna z mieszkanek.

Targowisko czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. od 6.00 do 18.00, a w soboty od godz. 6.00 do 15.00. Wykonawcą i zarządcą hali, która powstała na terenie wydzierżawionym od miasta, jest AT Group Andrzeja Tyblewskiego. Będzie nią zarządzało przez 25 lat.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. No i takie cóś na Szklarnianej powinno… A tak to szmatami zasłaniają buroki i zimioki bo słońce im grzeje, a ludzie mokną jak leje, zamiast chodzić pod tymi szklanymi taflami, a dla buroków miejsca na wystawce w budzie by starczyło…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here