We wtorek, 27 czerwca na drodze ekspresowej w Sosnowcu, w kierunku Tychów doszło do dwóch zdarzeń z udziałem czterech pojazdów. Jeden z uczestników wypadku po przewiezieniu do szpitala zmarł.

We wtorek, 27 czerwca po godz 16.00 na trasie S1 w kierunku Tychów na wysokości magazynów spedycyjnych w Sosnowcu doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń.

W pierwszym przypadku kierujący pojazdem opel vectra stracił panowanie nad kierownicą w wyniku czego jego pojazd dachował i wpadł do rowu. Poszkodowany z obrażeniami nie zagrażającymi życiu trafił do szpitala.

Chwilę później, ok. 1 km dalej, w skodę fabia uderzył ciągnik siodłowy volvo z naczepą, który następnie uderzył również w samochód osobowy renault scenic. Na miejscu jedna z osób podróżujących samochodem marki skoda była reanimowana, po odzyskaniu akcji serca została przetransportowana do szpitala. Niestety poprawa była chwilowa, po kolejnym zatrzymaniu akcji serca poszkodowany zmarł.

Wypadek na S1 - fot. KMP Sosnowiec
Wypadek na S1 – fot. KMP Sosnowiec

Ofiarą wtorkowego wypadku w Sosnowcu był 62-letni mieszkaniec Krakowa – Piotr Bikont, polski reżyser, dziennikarz i krytyk kulinarny. – Zlecona przez prokuratora sekcja zwłok odpowie na pytanie, czy zgon poszkodowanego nastąpił w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń, czy też jego przyczyna była inna – mówi st. asp. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Pasażerka skody, która doznała m.in. urazu kręgosłupa także trafiła do szpitala. Renault Scenikiem podróżowała 5 osobowa rodzina z Rzeszowa – w tym dwoje dzieci. Wszyscy trafili do szpitala, skąd po przeprowadzeniu wszystkich badań, zostali zwolnieni do domu. Kierowca ciężarówki jak się okazało był trzeźwy i nie doznał obrażeń.