W czwartek, 27 stycznia radna Zuzanna Samul z klubu Wspólnie dla Sosnowca objęła mandat po zmarłym w grudniu Pawle Wojtusiaku.

W czwartek, 23 grudnia 2021 roku Urząd Miejski w Sosnowcu poinformował o śmierci Pawła Wojtusiaka, sosnowieckiego radnego, zaangażowanego w życie społeczne mieszkańców, głównie Środuli skąd pochodził. Ceniony przez współpracowników i mieszkańców radny zmarł w wieku 35 lat.

Mandat po zmarłym Pawle Wojtusiaku objęła w czwartek, 27 stycznia Zuzanna Samul, którą do kandydowania w ostatnich wyborach namawiał Paweł Wojtusiak. Nic więc dziwnego, że młoda radna zapowiada kontynuację jego pracy. – Mam świadomość tego, że reprezentuję nie tylko moich wyborców, ale także wyborców Pawła – zaznacza Zuzanna Samul, sosnowiecka radna.

Kim jest Zuzanna Samul?

Nowa radna ma 27 lat, od urodzenia mieszka w Sosnowcu. Jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu. Ukończyła studia na Politechnice Śląskiej na kierunku Inżynieria Środowiska. Prywatnie żona i mama dwumiesięcznego Igorka.

Zuzanna Samul zawodowo pracuje w pracowni projektowej zajmującej się koordynowaniem procesów inwestycyjnych w branży architektoniczno-budowlanej. – To mój wielki dzień i początek nowego rozdziału w moim życiu. Jestem zaszczycona, iż mogę reprezentować mieszkańców mojego miasta – mówi nowa radna.