Nie żyje Paweł Wojtusiak, 35-letni sosnowiecki radny, ceniony przez wielu mieszkańców i współpracowników.

W czwartek, 23 grudnia Urząd Miejski w Sosnowcu poinformował o śmierci Pawła Wojtusiaka, sosnowieckiego radnego, zaangażowanego w życie społeczne mieszkańców, głównie Środuli skąd pochodził. Nie jest znana przyczyna śmierci sosnowieckiego radnego.

– Trudno mi w to uwierzyć i niezwykle trudno przekazuje się takie informacje. Nie żyje Paweł Wojtusiak, wspaniały człowiek i oddany radny. Społecznie zaczął działać już w 2009 roku, kiedy wspólnie z przyjaciółmi rozpoczął walkę o utworzenie Rady Dzielnicy na Środuli. Sosnowieckim radnym był nieprzerwanie od 2010 roku. Cieszył się ogromnym zaufaniem, czego wyrazem były wyniki, jakie osiągał w wyborach, ale też zmiany, jakie dzięki Niemu zachodziły w Środuli, którą tak bardzo kochał – napisał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Swojego smutku nie kryją sosnowieccy radni, którzy przyjaźnili się z Pawłem Wojtusiakiem. – Straciliśmy najlepszego przyjaciela, mojego mentora, mistrza – napisał ze smutkiem Łukasz Krawiec, sosnowiecki radny.

– Żegnaj kolego. Tak wiele wspólnych planów…Najszczersze kondolencje dla całej Rodziny oraz wielu mieszkańców, którym zawsze pomagałeś – napisał Grzegorz Mentel, sosowiecki radny.

Paweł Wojtusiak urodził się 26 września 1986 roku. Z wykształcenia doktor nauk społecznych w zakresie nauki o polityce, politolog. Szczęśliwy mąż i ojciec. Od pokoleń związany z Sosnowcem i Środulą.

Społecznie działał od 2009 roku, gdy wspólnie z przyjaciółmi rozpoczął walkę o utworzenie Rady Dzielnicy na Środuli. W 2010 roku zdobył mandat radnego Rady Miejskiej w Sosnowcu, a następnie w wyborach w 2014 roku uzyskał jeden z najlepszych wyników w mieście.

Od lat angażował się w inicjatywy społeczne i charytatywne.

Wydawca i redakcja gazety Twoje Zagłębie składają najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim Pawła Wojtusiaka.