Projekt budowy nowoczesnej Komendy Policji w Sosnowcu zakończony. Poznańska spółka Demiurg zaprezentowała wizualizację budynku, który powstanie przy ulicy Janowskiego.

Realizację projektu zapowiadano już od 2014 roku. Wówczas, głosem radnych, przekazano policji grunt w rejonie ulicy Kombajnistów i Janowskiego, w pobliżu Narutowicza. Wartość działki to prawie 2,5 miliona złotych, a powierzchnia 2,5 hektara.

Poznańska spółka Demiurg już w grudniu zaprezentowała szkic elewacji nowej komendy miejskiej policji w Sosnowcu. Teraz jednak pochwaliła się ostatecznym projektem budynku, który w ciągu dwóch lat ma powstać przy ulicy Janowskiego w Sosnowcu.

– Założenia spełnione: wpasowanie w niekorzystny układ działki, optymalne posadowienie na bardzo złych warunkach gruntowych, funkcjonalność wewnątrz budynku według niezliczonych wytycznych i ograniczeń, księga standaryzacji budynków policji oraz utrzymanie założonego budżet realizacji inwestycji, a wszystko to w prostej i schludnej formie – podkreślają przedstawiciele spółki Demiurg.

Budynek zaprojektowano według narzuconej standaryzacji obiektów policji na terenie całego kraju. Ma on poprawić warunki obsługi obywateli i pracy funkcjonariuszy.

CZYTAJ TAKŻE: Sosnowiecka prokuratura będzie miała nową siedzibę

Inwestycja miałaby powstać w 2 lata. Miasto planuje przeznaczyć na ten cel ok. 2,5 mln złotych. Pozostałą część pochodzić będzie z budżetu państwa. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania. Niewykluczone, że budowa nowego budynku rozpocznie się jeszcze latem tego roku.