11 września odbędzie się „Bieg z Gwiazdami” w Będzinie. Biegacze będą mogli założyć „czołówki” na głowy i przebiec lub przemaszerować trasę wokół najważniejszych atrakcji miasta.

Poprzednia edycja „Biegu z Gwiazdami” miała miejsce dwa lata temu. Urząd Miejski w Będzinie wraz z innymi będzińskimi instytucjami – Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym i Robotniczym Klubem Sportowym Grodziec chcą reaktywować imprezę.

Plakat Biegu z Gwiazdami 2021
Plakat Biegu z Gwiazdami 2021 – fot. bedzin.pl

Plan zakłada sześciokilometrową trasę, której start i meta znajdą się przy plaży miejskiej. Droga, oświetlana przez czołówki ma prowadzić przez wiele miejskich atrakcji, jak choćby wzgórze zamkowe, bulwary Czarnej Przemszy czy park „Małpi Gaj”, a zakończy się na plaży przy fontannie.

Poza biegiem można wziąć udział także w marszu nordic walking. Na uczestników imprezy czekają nagrody. Trzech najlepszych biegaczy i kijkarzy otrzyma 500 złotych za 1 miejsce, 300 za drugie i 200 za trzecią lokatę. Ponadto wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

Mapa
Mapa biegu – fot. UM Będzin