Kolejny przypadek okradania powierzonych przesyłek odnotowali policjanci z Czeladzi. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali dwóch magazynierów, którzy od początku sierpnia okradali przesyłki kurierskie.

W ręce czeladzkich policjantów trafili dwaj magazynierzy, którzy od początku sierpnia bieżącego roku okradali przesyłki firmy kurierskiej, w której byli zatrudnieni.

22-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego i jego kolega z pracy – 19-letni sosnowiczanin prawdopodobnie liczyli na to, że ich proceder nigdy nie wyjdzie na jaw.

Łupem nieuczciwych pracowników padł sprzęt elektroniczny o łącznej wartości około tysiąca złotych. Ich proceder szybko wyszedł na jaw gdy odbiorcy paczek w Poznaniu i Wrocławiu otrzymywali puste przesyłki.

Policjanci odzyskali już skradziony towar, które schowane były w mieszkaniu jednego ze złodziei. Pozostały łup znaleziony został w szafce ubraniowej magazyniera. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzutu kradzieży i poddali dobrowolnie karze. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.