Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej zaprasza w każdy weekend wakacji na koncerty, spektakle, kabarety, pokazy filmowe i zajęcia rekreacyjne. Wstęp na imprezy w śródmieściu jest wolny. Przed nami weekend szósty: 7-9 sierpnia.

Fabryka Pełna Wydarzeń ruszyła 3 lipca. Przed nami weekend szósty. Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się występ na muzycznej scenie fabryki, na której pojawi się Tymon Tymański. Koncert pod hasłem „Tymański gra Ciechowskiego” odbędzie się w piątek, 7 sierpnia, o godz. 20.00.

– To intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty – zachęcają organizatorzy.

Muzyka na trawie i kino

W każdą sobotę sierpnia o godz. 10.00 odbywają się bezpłatne spotkania z muzyką na trawie dla dzieci pod hasłem „Fa la la la na trawce muzyka gra”. – Zapraszamy do spędzenia miłych chwil z muzyką na żywo przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych. Będzie można nie tylko usłyszeć, ale również spróbować zagrać na instrumentach pod pilnym okiem muzyków. Zapraszamy całe rodziny z maluchami od niemowlaka do przedszkolaka. Temat naszego muzycznego spotkania 8 sierpnia to „Na ludowo i z przytupem – polskie hop sasy i obertasy, włoska tarantella, walc angielski”, które potrwają około godziny. A z chętnymi spotykać się będzie Violin-Di czyli zespół muzycznych zapaleńców tworzących projekty artystyczne, koncerty dla dzieci i warsztaty instrumentalne – zapraszają organizatorzy.

Soboty to także czas na pokazy letniego kina plenerowego organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia. W sobotę, 8 sierpnia, o godz. 21.00 do zobaczenia będzie film „Dogman” w reż. Matteo Garrone.

 

Joga na trawie i nordic walking

W każdą niedzielę sierpnia Fabryka Pełna Życia o godz.11.30 zaprasza na bezpłatne zajęcia nordic walking. Instruktorką jest Elżbieta Gębska. Certyfikowany instruktor oraz licencjonowany sędzia Polskiego Zrzeszenia Sędziów Nordic Walking. To będą zajęcie dla każdego, niezależnie od tego, czy ktoś już chodzi z kijkami czy dopiero chce spróbować.

Nasza instruktorka przybliży korzyści zdrowotne tej aktywności, pomoże dobrać odpowiedni sprzęt i zapozna z prawidłową techniką marszu. Każde zajęcia będą rozpoczynać się rozgrzewką, kończyć rozciąganiem. Będą również małe, dodatkowe atrakcje ruchowe w trakcie zajęć. Zabierzcie znajomych, własne kijki i dobry humor – zachęcają organizatorzy.

Niedziela to również czas na rekreację i wieczór komedii improwizowanej. – Zawsze o godz. 10.00 prowadzimy zajęcia pod hasłem „Joga na trawie”, a wieczorem o godz. 20.00 prezentujemy różne komediowe zjawiska parateatralne tj. teatr improwizowany, stand-up, kabaret i inne formy pokrewne. Kuratorem sceny jest Śląskie Centrum Improwizacji Impro Silesia. W niedzielę, 9 sierpnia o godz. 20.00 wystąpi Improkracja – dodają przedstawiciele Fabryki Pełnej Życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here