W meczu 23. kolejki Orlen Ligi, siatkarki Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza przegrały na wyjeździe w trzech setach z Chemikiem Police.

W pierwszym secie dąbrowianki dotrzymywały kroku rywalkom do stanu 8:8. W kolejnych minutach Chemik wyczuł taktykę Taurona MKS-u i kilkukrotnie zatrzymał ataki przyjezdnych skutecznym blokiem (14:9). Z każdą kolejną akcją miejscowe powiększały swoją przewagę i wygrały premierową partię 25:18.

Drugiego seta siatkarki z Zagłębia rozpoczęły w zmienionym składzie i z dwupunktowym prowadzeniem (4:2). Zawodniczki Chemika szybko jednak pozbierały się i znów odskoczyły na sześć oczek (18:12). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i gospodynie wygrały do 18.

Trzecia partia pojedynku w Azoty Arenie była wyrównana. Na początku, po asie serwisowym Sikorskiej i bloku Paszek na Agnieszce Bednarek-Kaszy, dąbrowianki nieznacznie prowadziły (4:2). Policzanki doprowadziły jednak do wyrównania (5:5), ale ponownie pozwoliły odskoczyć swoim przeciwniczkom (8:6). Świetne wyczucie w bloku miała w Daria Paszek, przyjmująca MKS-u w jednym ustawieniu trzy razy zatrzymała swoje rywalki tym elementem gry (14:16). Do końca seta oba zespoły toczyły wyrównaną walkę o każdy punkt (21:21), jednak decydujące piłki należały do miejscowych i to one wygrały na przewagi tego seta 26:24.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Katarzyna Zaroślińska. Atakująca Chemika zdobyła w sumie 19 punktów. W dąbrowskim zespole wyróżniającymi się siatkarkami były Helena Horka (12 punktów) i Daria Paszek (10).

Porażka z Chemikiem pozbawiła szanse dąbrowianek na awans do czołowej czwórki i walkę o medale. W najbliższej kolejce podopieczne Magdaleny Śliwy zmierzą się z PTPS Piła (10 marca).

Chemik Police – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:18, 25:18, 26:24)

Chemik: Werblińska, Bednarek-Kasza, Veljković, Wołosz, Blagojević, Zaroślińska oraz Krzos (libero), Zenik (libero), Jagieło.

Tauron: Horka, Paszek, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sikorska oraz Lemańczyk (libero), Dziękiewicz, Ciesiulewicz, Drabek, Castiglione.