Mariusz Korpak nie jest już prezesem siatkarskiego MKS-u Będzin. Nowym szefem zagłębiowskiego klubu został Michał Kocyłowski.

Mariusz Korpak prezesem MKS-u został w sierpniu 2014 roku, po awansie drużyny do PlusLigi. Zastąpił wtedy Emila Bystrowskiego, za którego kadencji MKS uzyskał miejsce w siatkarskiej elicie.

Pod wodzą Korpaka będzinianie dwukrotnie zajmowali 11. miejsce na koniec sezonu. W bieżących rozgrywkach idzie im bardzo słabo. Drużyna prowadzona przez Holendra Gido Vermeulena zajmuje ostatnie, 13. miejsce w tabeli PlusLigi. Zagłębiacy wygrali zaledwie jedno z 16 spotkań i gdyby nie wycofanie się z rozgrywek Stoczni Szczecin, mieliby minimalne szanse na utrzymanie się w elicie.

– Sytuacja w tabeli jest bardzo niezadowalająca. Moim zdaniem zespół został nieźle zbudowany. Nazwiska zawodników świadczą o tym, że powinien grać lepiej. Moim zdaniem przed nowym prezesem staną decyzje, co robić z tym dalej i dlaczego tak jest – powiedział w rozmowie z polsatsport.pl Marek Strózik, przewodniczący rady nadzorczej klubu.

Nowym prezesem MKS-u został Michał Kocyłowski, dotychczasowy kierownik zespołu. Przed nowym sternikiem ogromne wyzwanie. – Nowy prezes będzie musiał rozmawiać ze sztabem trenerskim, dojść do wniosków, dlaczego zespół gra tak słabo i podjąć działania, które – moim zdaniem – powinny nastąpić w pierwszym tygodniu lutego. Innego rozwiązania nie widzę – ocenia szef rady nadzorczej będzińskiego klubu.