MKS Będzin, po zaciętym widowisku, pokonał Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 w derbowym pojedynku 16. kolejki PlusLigi.

W środę, 22 stycznia, fani siatkówki mogli przeżyć wiele emocji w derbach Zagłębia Dąbrowskiego, czyli starciu MKS-u Będzin i Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Mecz zakończył się zwycięstwem ekipy Jakuba Bednaruka 3:0.

Początek pierwszej partii był wyrównany (6:6), jednak z każdą kolejną piłką coraz pewniej na parkiecie czuli się gospodarze. Będzinianie kontrolowali sytuację na boisku i utrzymali przewagę do końca, zwyciężając do 20.

W drugim secie podopieczni Jakuba Bednaruka poszli za ciosem. Co prawda zawiercianie szybko odrobili. Mieli nawet dwie piłki setowe, ale gracze MKS-u przetrzymali to i wygrali 27:25.

W ostatniej części podbudowani zawodnicy z królewskiego miasta dość szybko objęli dwupunktowe prowadzenie (11:9). Bardzo dobrze w ataku radził sobie Rafał Faryna. Zawiercianie nie poddali się jednak tak łatwo i doprowadzili do wyrównania (15:15). Końcówka była niezwykle nerwowa i emocjonująca. Ostatecznie to MKS wygrał 31:29 i całe spotkanie 3:0. Najlepszym siatkarzem meczu wybrany został Rafał Faryna, atakujący MKS-u.

Dla będzinian to drugie zwycięstwo z rzędu. Przed kilkoma dniami Zagłębiacy, dość sensacyjnie, pokonali mistrzów Polski – Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1.

MKS Będzin – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:20, 27:25, 31:29)