Jakub Kobel to kolejny zawodnik, który opuszcza MKS Dąbrowa Górnicza. 22-latek poprosił o rozwiązanie kontraktu i przeniósł się do Kinga Szczecin.

W ostatnich dniach spory ruch w MKS Dąbrowa Górnicza. Klub zakontraktował Piotra Śmigielskiego i Amerykanina Tra Holdera. Obaj mają pomóc drużynie w utrzymaniu w rozgrywkach. Zespół opuścili za to Iwan Wasyl oraz Jakub Kobel.

Jakub Kobel trafił do MKS-u przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019 z Leszna. Debiutanckie rozgrywki w Energa Basket Lidze zakończył ze średnimi na poziomie 4 punktów, 2,4 asyst i 1 zbiórki. W obecnych notował 4,8 punktu, 1,9 asysty i 1,2 zbiórki. Na parkiecie spędzał średnio 17 minut.

Jakub Kobel opuszcza MKS Dąbrowa Górnicza – fot. Dorota Murska
Jakub Kobel opuszcza MKS Dąbrowa Górnicza – fot. Dorota Murska

Kobel złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu i na własną prośbę chciał przenieść się do Kinga Szczecin. Zawodnik podkreśla, że decyzja o odejściu nie ma podłoża finansowego. Zdecydowały względy sportowe. – Chciałem bardzo podziękować za wspólne półtora roku. Ten okres był dla mnie świetnym doświadczeniem. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i motywowali do dalszej pracy – począwszy od sztabu, kończąc na zawodnikach i wiernych kibicach. Raz jeszcze dziękuję – mówi Jakub Kobel.

Po 17. kolejkach Energa Basket Ligi, MKS Dąbrowa Górnicza zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli. W niedzielę, 26 stycznia, podopieczni Michała Dukowicza zagrają u siebie ze Startem Lublin. Początek meczu o godz. 17.30.