W drugim w tym roku meczu kontrolnym Zagłębie Sosnowiec zremisowało z GKS 1962 Jastrzębie 1:1. Bramkę dla sosnowiczan zdobył Filip Karbowy.

W środę, 22 stycznia, podopieczni Dariusza Dudka rozegrali drugi sparing w tym roku. Sosnowiczanie w Rybniku zremisowali z GKS 1962 Jastrzębie 1:1.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli jastrzębianie. Wynik spotkania otworzył w 8. minucie Daniel Liszka. Zagłębiacy wyrównali w 84. minucie. Grzegorza Drazika pokonał Filip Karbowy.

To drugi remis Zagłębia w tegorocznych grach kontrolnych. Wcześniej sosnowiczanie zremisowali 2:2 z Radomiakiem Radom.

Kolejny sparing gracze Dariusza Dudka rozegrają 29 stycznia. Ich sparingpartnerem będzie FK Železiarne Podbrezová. Z kolei 31 stycznia pojadą na zgrupowanie do Chorwacji.

Zagłębie Sosnowiec – GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Daniel Liszka (8.), 1:1 – Filip Karbowy (84.)

Zagłębie (I połowa): Stępniowski – zawodnik testowany nr 1, Polczak, zawodnik testowany nr 2, Seedorf – Babiarz, Hołota, Mularczyk – Sych, Małecki – zawodnik testowany nr 3

Zagłębie (II połowa): Chorążka – Nawotka, zawodnik testowany nr 4 (72. Seedorf), Grrzelak, Słomka – Sinior, Karbowy, zawodnik testowany nr 5, zawodnik testowany nr 6, Szwed – Piasecki.

GKS (I połowa): Otczenaszenko – Kulawiak, Bojdys, Szymura, Liszka – Tront, Mróz, Gajda, Jadach, Szczęch – Adamek.

GKS (II połowa): Drazik – Słodowy, Bojdys, Jaroszek, Gojny – zawodnik testowany, Skórecki, zawodnik testowany, Farid Ali, Łaski – Adamek.