W związku z katastrofą budowlaną, do której doszło 4 grudnia w Szczyrku, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zaapelował o to, by 6 grudnia na znak żałoby nie organizować hucznych imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa oraz godnie uczcić pamięć tragicznie zmarłych.

W środę (4 grudnia) po godzinie 18 doszło do wybuchu gazu w jednym z domów w Szczyrku. Zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci. Aby uczcić ich pamięć, wojewoda śląski wezwał do zaniechania hucznych wydarzeń oraz opuszczenia flag państwowych.

– W związku z katastrofą budowlaną, do jakiej doszło 4 grudnia br. w Szczyrku, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek apeluje, aby na znak żałoby w dniu 6 grudnia 2019 roku nie organizować hucznych imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego oraz godnie uczcić pamięć tragicznie zmarłych. Wszystkim organom administracji rządowej działającym w Śląskiem wojewoda Wieczorek poleca opuścić jutro flagi państwowe do połowy masztu – apeluje Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Warto zaznaczyć, że 6 grudnia, czyli mikołajki, to czas wielu imprez dla dzieci, podczas których św. Mikołaj przynosi im prezenty. Wiele zagłębiowskich miast poinformowało, że zaplanowane wydarzenia mikołajkowe odbędą się, jednak zostaną poprzedzone minutą ciszy.