Modernizacja amfiteatru, projekty rozwijane w ramach Centrum Usług Społecznych oraz Klubu Seniora. To nowe przedsięwzięcia, które mają szansę ziścić się w Porębie. Wszystko zależy od głosów mieszkańców.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Porębie zachęcają mieszkańców do oddania głosu w trzech ankietach, które dotyczą różnych projektów. W pierwszej władze miasta pytają porębian o modernizację amfiteatru, w drugiej o to, czym zajmować powinno się Centrum Usług Społecznych, w trzeciej zaś – o Klub Seniora.

– To ankiety, które stworzyliśmy w związku z trwającymi pracami nad aktualizacją Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Poręba. Prosimy mieszkańców o udzielenie odpowiedzi na pytania w nich zawarte. Trwa to zaledwie kilka minut, a ułatwi nam to dopasowanie działań do Państwa oczekiwań i rzeczywistych potrzeb – mówi Ryszard Spyra, burmistrz Poręby.

Aktualnie przygotowywane są tzw. karty projektów, które będą podstawą wnioskowania o środki na ich realizację. – Prosimy o wskazanie w odpowiedziach na realne możliwości i potrzeby. Swoje potrzeby wyrazić może teraz każdy, za pomocą krótkiej i prostej ankiety. Ankieta ma charakter anonimowy – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.