215 zawodników będzie reprezentowało Polskę podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które rozpoczną się 23 lipca. W tym gronie znalazł się sosnowiczanin Piotr Kantor, który będzie rywalizował w turnieju siatkówki plażowej.

Letnie Igrzyska Olimpijskie to międzynarodowe zawody sportowe organizowane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie, z powodu pandemii zostały przełożone z 2020 na 2021 rok i odbędą się w stolicy Japonii – Tokio.

W zawodach, które rozpoczną się już 23 lipca, Polskę będzie reprezentowało 215 zawodników. Biało-czerwoni – 103 kobiety i 115 mężczyzn – wezmą udział w 138 z 339 konkurencji w 28 dyscyplinach. W tym gronie znalazł się sosnowiczanin Piotr Kantor, który będzie rywalizował w turnieju siatkówki plażowej.

Kantor na co dzień broni barw MKS-u Dąbrowa Górnicza. Wyjazd do Tokio będzie drugim startem w Igrzyskach Olimpijskich. W 2016 roku w parze z Bartoszem Łosiakiem rywalizował podczas olimpiady w Rio de Janeiro.

Występ Piotra Kantora nie będzie jedynym sosnowieckim akcentem podczas IO w Tokio. Do Japonii pojedzie także Jordi Aragones, trener koszykarek CTL Zagłębie Sosnowiec. Hiszpan to trener przygotowania motorycznego w ekipie z Półwyspu Iberyjskiego.