Michał Kieca został wypożyczony do Skry Częstochowa. Wypożyczenie pomocnika Zagłębia Sosnowiec potrwa do końca sezonu 2019/2020.

W bieżącym sezonie Michał Kieca miał na koncie tylko 16 minut w wyjazdowym spotkaniu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza oraz całe spotkanie w pucharowej grze z ŁKS Łódź.

Wcześniej wychowanek Zagłębia był wypożyczany do Piasta Żmigród i właśnie częstochowskiej Skry, która aktualnie występuje w II lidze. Z sosnowieckim klubem wiąże go umowa obowiązująca do 30 czerwca 2022 roku.

– Szkoda, że w rundzie jesiennej nie udało mi się rozegrać więcej minut. Ale takie jest życie piłkarskie, trzeba zejść o klasę niżej i udowodnić swoją wartość. Po okresie półrocznego wypożyczenia chciałbym wrócić do Zagłębia i pokazać, że zasługuję na grę w tym klubie – mówi oficjalnej stronie Michał Kieca.

Przypomnijmy, że pod koniec roku sosnowiecki klub wystawił sześciu swoich piłkarzy na listę transferową. Oprócz wspomnianego już Michała Kiecy znaleźli się na niej także Dawid Ryndak, Stanisław Biłenkyj, Błażej Radwanek, Mateusz Bieniek oraz Carl Stewart.

Obecnie piłkarze Zagłębia przebywają na urlopach. Do zajęć wrócą 8 stycznia. – Dużo zmian i trochę zamieszania było ostatnio w Zagłębiu. Było to odczuwalne w trakcie rundy jesiennej. Wygrana z Niecieczą to był taki zwrot sportowy, przynajmniej mam taką nadzieję. Teraz przyszedł czas na stabilizację, poukładanie tych klocków. Mam nadzieję, że będzie dobrze – mówi trener Dariusz Dudek.

Zimą sosnowiczanie, podobnie jak przed rokiem, pojadą do Chorwacji na obóz, gdzie w ramach Pucharu Arena Cup rozegrają cztery spotkania. W sumie Zagłębiacy zagrają dziewięć sparingów.