Ładniejsze, cieplejsze i przede wszystkim bardziej oszczędne – takie mają być budynki dwóch będzińskich placówek oświatowych po termomodernizacji. Miasto pozyskało 2,6 mln zł dofinansowania na realizację tych inwestycji.

Dofinansowane projekty obejmują kompleksową termomodernizację trzech placówek oświatowych w Będzinie, czyli przedszkoli miejskich nr 4 i 13 oraz Szkoły Podstawowej nr 1. Inwestycje będą obejmowały modernizację instalacji wewnętrznych centralnego ogrzewania, instalacji wentylacji, docieplenie ścian i stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wymianę wewnętrznego oświetlenia na energooszczędne.

– Dodatkowo, w przypadku przedszkoli miejskich, zostaną zastosowane panele fotowoltaiczne, które pozwolą na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej z sieci i obniżenie kosztów utrzymania placówek oświatowych – mówi Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik UM w Będzinie.

Na inwestycje Będzin pozyskał dofinansowanie z funduszy unijnych w kwocie ponad 2,6 mln zł. Termomodernizacja Przedszkola Miejskiego nr 13 zaplanowana została w budżecie na 2018 rok, z kolei Szkoły Podstawowej nr 1 planowana jest na przyszły rok.

Warto także dodać, że część środków będzie stanowiła refundację poniesionych dotychczas wydatków związanych z termomodernizacją Przedszkola Miejskiego nr 4 w Będzinie z budżetu miasta.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here