Najprawdopodobniej latem 2017 roku rozpocznie się budowa nowego budynku komisariatu policji w Sosnowcu. Realizację projektu zapowiadano już od 2014 roku. Ma ona poprawić warunki obsługi obywateli i pracy funkcjonariuszy.

W czerwcu 2014 roku, głosem radnych, przekazano policji grunt w rejonie ulicy Kombajnistów i Janowskiego, w pobliżu Narutowicza. Wartość działki to prawie 2,5 miliona złotych, a powierzchnia 2,5 hektara.

– Współpracując z komendą szukaliśmy odpowiedniej działki. To miejsce dobrze skomunikowane. Jest szansa na powstanie komendy, która będzie spełniać wymogi XXI wieku – mówił ówczesny wiceprezydent Sosnowca, Andrzej Madej.

Już wtedy miasto zapewniało, że dofinansuje realizację tego projektu.

– Jesteśmy na ukończeniu porozumienia z policją, aby wpisać do planu wieloletniego kwotę na wybudowanie nowej komendy. Chodzi o to, żeby policja miała pewność, że my nie wycofamy się za rok-dwa z tej inwestycji, a nowa komenda powstanie – zapewniał prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Po dwóch latach, sosnowieccy policjanci mogą oczekiwać realizacji długo zapowiadanego zadania. Poznańska spółka Demiurg zaprezentowała szkic elewacji nowej komendy miejskiej policji w Sosnowcu. Póki co wiadomo, że budynek zaprojektowano według narzuconej standaryzacji obiektów policji na terenie całego kraju. Budynek ma być bardziej nowoczesny i przestronny, dostosowany do współczesnych standardów. Ma ona poprawić warunki obsługi obywateli i pracy funkcjonariuszy

Inwestycja miałaby powstać w 2 lata. Miasto planuje przeznaczyć na ten cel ok. 2,5 mln złotych. Pozostałą część pochodzić będzie z budżetu państwa.