Rok 2016 jest dla będzińskiego Teatru Dzieci Zagłębia rokiem szczególnym, bowiem placówka obchodzi swoje 70-lecie działalności. Z tej okazji przygotowano dwie wyjątkowe premiery.

Pierwszą z nich jest „Niebieski Kot” Krystyny Jakóbczyk w reżyserii Przemysława Pawlickiego, który opowiada o umiejętności kochania. Sztuka wyłoniona została w konkursie dramaturgicznym „Debiut u Dormana”. Premiera będzie miała miejsce w sobotę, 17 grudnia o godz. 16:00.

Następnego dnia, w niedzielę 18 grudnia o godzinie 18.00 polską prapremierę dramatu Williama Shakspeare’a i Johna Flethera będzie miała sztuka „Dwóch Szlachetnych Krewnych” w reżyserii Gabriela Gietzky’ego. Jest to gorzka w wymowie, ale ujmująca w treści opowieść o ludzkich pragnieniach i przeznaczeniu, prowokująca do pytania, czy wszystko w naszym życiu zależy wyłącznie od nas. Jest to nieprzetłumaczona i niegrana dotąd w Polsce sztuka.

Ponadto z okazji jubileuszu przygotowano wyjątkowe wydawnictwo skierowane do dzieci.

– To dla nich przygotowaliśmy książkową wycieczkę po wszystkich zakamarkach teatru – mówią przedstawiciele będzińskiej placówki.