Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Od poniedziałku, 2 stycznia korzystać można z małego wyciągu na Górce Środulskiej.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych obiekt będzie czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-22:00. Póki co skorzystać będzie można z orczykowego wyciągu o długości 150 metrów. Karnet obejmujący 10 wjazdów małymi wyciągami kosztuje 8 zł (w tygodniu) lub 10 zł (w weekendy). Można także skorzystać z karnetów czasowych. Za godzinny karnet trzeba zapłacić 6 zł w tygodniu i 7 w weekend, za dwie godziny odpowiednio 8 i 9 zł, za trzy – 14 i 15 zł, a za cztery godziny – 16 i 17 złotych.

Pomyślano też o szkółce narciarskiej dla początkujących oraz o wypożyczalni i serwisie sprzętu. Tuż przy stoku znajduje się także bezpłatny parking oraz punkt gastronomiczny. Na stoku działa już nagłośnienie, a także monitoring. Aktualne warunki panujące na stoku można sprawdzić dzięki kamerce internetowej – zobacz.

Na duży wyciąg przyjdzie nam jeszcze poczekać. Obecnie trwa jego naśnieżanie.

– Na razie trudno powiedzieć jak długo to potrwa. Jeśli aura będzie taka, jak obecnie to myślę, że w ciągu kilku dni wystartujemy. Może uda się szybciej, jeśli do pogody dodamy opady śniegu. Konieczne są niskie temperatury oraz niska wilgotność – mówi Damian Sodo, kierownik kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ul. 3 Maja 51. – Niestety nie ma szans, aby duży wyciąg ruszył w najbliższy weekend. To duży teren do naśnieżania, a pogoda ostatnio jest dość zmienna – dodaje.