22-letni mężczyzna nie żyje, po tym jak z impetem uderzył w przydrożną latarnię w centrum Sosnowca. Trwa ustalanie przyczyny wypadku.

Do zdarzenia doszło w piątek, 26 lipca przy ulicy 3 Maja w Sosnowcu (obok Dworca PKP), ok. godz. 20:00. Kierujący alfą romeo, jadący w kierunku ulicy Piłsudskiego, z nieustalonych przyczyn, nagle stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w stalowy słup ulicznej latarni.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Strażacy musieli użyć specjalistyczny sprzęt, aby wydobyć kierowcę z samochodu. Niestety, pomimo podjętej reanimacji kierującego pojazdem, 22-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł na miejscu.

W feralnym zdarzeniu udział brał drugi pojazd – fiat bravo, który według wstępnych ustaleń policji lekko uderzył w alfę, która w efekcie uderzyła w słup. Oba pojazdy jechały z nadmierną prędkością. Kierowca fiata oraz jego pasażerowie byli trzeźwi.

Przyczyny i dokładne okoliczności zdarzenia bada sosnowiecka policja i prokuratura. Kierowca drugiego pojazdu został zatrzymany.