Za nami finał drugiej edycji „LEGO Masters”. Jego finalistą był pochodzący z Dąbrowy Górniczej Patryk Ziętara, który wspólnie z Bartkiem Mazurkiewiczem zajął drugie miejsce.

Lego Masters to polski program telewizyjny typu reality show, emitowany na antenie TVN, oparty na brytyjskim formacie o tej samej nazwie. W programie rywalizują pary uczestników, które układają różne konstrukcje z klocków Lego.

Pod koniec każdego odcinka jedna z par odpada z programu. Do finału przechodzą trzy pary, a nagrodą dla zwycięzców jest m.in. 100 000 złotych, zestawy klocków Lego o wartości 10 000 złotych oraz wycieczka do Legolandu.

Jednym z uczestników tegorocznej edycji programu był pochodzący z Dąbrowy Górniczej Patryk Ziętara. Pierwsze zestawy klocków dziadek przywoził mu z Niemiec. Dziś spełnia swoje marzenia z dzieciństwa – kolekcjonuje zestawy z lat 80. i 90. i opowiada o nich na swoim kanale na YouTube. Jest wielkim fanem „Gwiezdnych Wojen”. Ma tatuaż przedstawiający postać z kosmicznej sagi, a jego pies wabi się Vader.

31-latek wspólnie z Bartkiem Mazurkiewiczem, po wielu trudnych zadaniach, doszli aż do finału, gdzie zajęli drugie miejsce. Jak sami przyznają, w programie wykonali rzeczy, których nigdy nie próbowali i nie robili. – To jest przygoda naszego życia – przyznają zgodnie Patryk i Bartek.