29 czerwca w ramach projektu Kultura Dostępna w Kinach widzowie będą mogli zobaczyć polski thriller w reżyserii Macieja Pierzycy pt. „Jestem mordercą”. Przygotowaliśmy dwa podwójne zaproszenia.

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

W ramach projektu Kultura Dostępna w Kinach, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, który jest częścią Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Dostępna, co czwartek o godz. 18:00 będą wyświetlane polskie filmy dla każdego. Projekcje odbędą się we wszystkich kinach sieci Helios w całej Polsce.

Kultura Dostępna Jestem mordercą – fot. mat .pras.
Kultura Dostępna Jestem mordercą – fot. mat .pras.

Spośród rodzimych produkcji do projektu Kultura Dostępna w Kinach wybrane są tytuły docenione przez krytyków i widzów. Już 29 czerwca sosnowieckie kino Helios zaprasza na polski thiller w reżyserii Macieja Pieprzycy pt. „Jestem mordercą”.

„Jestem mordercą” to thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym oficerem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

Film odwołuje się do słynnej sprawy Zdzisława Marchwickiego, zwanego „wampirem z Zagłębia”, który został skazany na karę śmierci za zabójstwo 14 kobiet i usiłowanie zabójstwa kolejnych 7. Działalność wampira rozpoczęła się w 1964 roku. Od tego momentu aż do roku 1970 doszło do 21 napadów przypisywanych jednemu sprawcy. Śledztwo w tej sprawie było długie i żmudne, a mimo to nie odpowiedziało na wiele pytań. Jego proces śledził cały kraj bo w powojennej Polsce była to sprawa bez precedensu.

Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do zgarnięcia są dwa podwójne zaproszenia do sosnowieckiego kina Helios, do wykorzystania w dniu 29 czerwca o godz. 18:00. Aby je zdobyć wystarczy tylko odpowiedzieć na poniższe pytanie:

Czy Zdzisław Marchwicki rzeczywiście był „wampirem z Zagłębia”?

Na odpowiedzi czekamy do 29 czerwca, do godz. 10:00. Najciekawsze odpowiedzi z uzasadnieniem nagrodzimy podwójnymi zaproszeniami do kina Helios w Sosnowcu. Zwycięzców o wygranej poinformujemy telefonicznie. Swoje zgłoszenia przesyłajcie na adres konkurs@twojezaglebie.pl, a w tytule wpisujcie „Jestem mordercą”.

Pamiętajcie o umieszczeniu w treści wiadomości swojego imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz numeru telefonu. Zgłoszenia bez tych informacji nie mogą wziąć udziału w konkursie.

Dołączcie również klauzulę o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”