Za nami obchody dni miast Zagłębia Dąbrowskiego, które już na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez samorządy. Nadszedł zatem czas na podsumowanie wydatków związanych z ich organizacją. Sprawdź, które z nich zapłaciło najwięcej.

W tym roku miasta postawiły na prawdziwe gwiazdy, a dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu imprez, mieszkańcy Zagłębia mogli prawie co tydzień bawić się przy całej plejadzie gwiazd polskiej sceny muzycznej, które zapewniły fantastyczne show.

Coroczne miejskie święto w Sosnowcu, które odbyło się w dniach 2-4 czerwca, przyciągnęło tłumy mieszkańców. Wszystko dzięki koncertom takich gwiazd jak Power Play, Mario Bischin, Shazza, Sami, Cleo, T.Love czy Lady Pank

Podobnie, jak w latach ubiegłych to wyjątkowe muzyczne święto odbywające się w Sosnowcu podzielone zostanie na trzy bloki tematyczne, tak aby zaspokoić różne gusta muzyczne sosnowiczan.

Koszy imprezy to około 461 tys. zł. Najwięcej, bo aż ponad 434 tys. złotych przeznaczono na honoraria dla gwiazd, pomoc techniczną oraz opłatę za publiczne odtwarzanie muzyki. O wiele mniej zapłacono za ochronę – ponad 20 tys. Na zabezpieczenie medyczne miasto przeznaczyło ok. 6 tys. złotych, na opinie 123 zł, a na polisę ubezpieczeniową 297,59 złotych.

Na uwagę zasługuje fakt, iż istnieją różne źródła finansowania dni miast. Oprócz budżetu gminnego i środków przeznaczonych na organizację corocznej imprezy, miasta korzystają z wpływów za wynajem terenu pod działalność gospodarczą podczas imprezy oraz reklam firm i wpłat sponsorów.

Jak oceniasz tempo zmian zachodzących w Sosnowcu?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...