echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Polskę zalewa fala tropikalnych upałów. Ważne jest, aby w tym okresie odpowiednio nawodnić organizm. Dąbrowskie Wodociągi znalazły na to idealny, darmowy sposób. Na ochłodę rozdają orzeźwiającą wodę z kranu na plaży przy Pogorii III.

Dąbrowskie Wodociągi znalazły idealny, darmowy sposób na to, jak ochłodzić organizm i w wysokich temperaturach nie dopuścić do jego odwodnienia. Na miejskiej plaży przy popularnym zbiorniku Pogoria III mieszkańcy częstowani są orzeźwiającą wodą z kranu. Dodatkowo mieszkańcy w kilku punktach miasta mogą skorzystać z kurtyn wodnych.

To część większej kampanii „Piję wodę z kranu”, w ramach której Dąbrowskie Wodociągi przekonują, że woda z sieci jest smaczna, zdrowa i bezpieczna. Podczas wakacyjnej akcji dystrybutory z darmową wodą z kranu oraz kurtyny wodne uruchamiane są w każdy ciepły dzień lata, kiedy temperatura powietrza przekroczy 20 stopni Celsjusza.

Dąbrowskie wodociągi walczą z upałami - fot. Dąbrowskie Wodociągi
Dąbrowskie wodociągi walczą z upałami – fot. Dąbrowskie Wodociągi

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, w upalne dni rozdawanych jest kilka tysięcy kubków wody. Orzeźwiająca woda serwowana jest na stoisku Dąbrowskich Wodociągów, znajdującym się przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych przy zbiorniku Pogoria III (7 dni w tygodniu, w godz.: 10-18).

– Lokalizacja nie jest przypadkowa. Serwowana przez nas woda przy miejskiej plaży cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przyjeżdżający tam mieszkańcy całego regionu reagują bardzo pozytywnie na informacje, że to woda, która płynie w kranach dąbrowian. I chętnie ją piją. W upalne dni rozdajemy kilka tysięcy kubków wody – mówi Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Organizatorzy nie zapomnieli także o czworonożnych pupilach. Z myślą o nich obok dystrybutorów znajduje się miska z wodą.

Kurtyny wodne w mieście

Kurtyny wodne, które przynoszą ulgę w upalne dni, zlokalizowane są w trzech miejscach: na Placu Wolności przy Pałacu Kultury Zagłębia, przy wejściu do Parku Hallera oraz na Placu Bema. Dąbrowskie Wodociągi zainstalowały też zraszacze ogrodowe na czterech osiedlach: Manhattan (rejon ul. Piłsudskiego 22), Mydlice Południe (rejon Przedszkola nr 34), Kasprzaka (Plac Hutnika) oraz na osiedlu Morcinka (przy placu zabaw).

– Kurtyny i zraszacze są w centrum i przy osiedlach. Dlatego przejście wokół nich to świetny sposób na ochłodę dla osób, które walczą z trudami upałów w miastach – dodaje Andrzej Malinowski.

Sosnowiec walczy z upałami

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Sosnowiczanie, podczas miejskich imprez, mogą pić wodę prosto z miejskich wodociągów, wzbogaconą o dwutlenek węgla z saturatora za darmo. Oczywiście do wyboru z sokiem lub bez. Dodatkowo w kilku punktach miasta zlokalizowane są kurtynki wodne, które przynoszą upragnione orzeźwienie w trakcie upalnych dni.

Saturator na Dniach Sosnowca – fot. UM Sosnowiec
Saturator na Dniach Sosnowca – fot. UM Sosnowiec

Aby uniknąć odwodnienia należy, przede wszystkim, regularnie pić wodę. Jest to szczególnie istotne w trakcie upałów – w wysokiej temperaturze potrzebujemy nawet do pięciu litrów wody dziennie. Będzie to szczególnie ważne w najbliższych dniach. Meteorolodzy przewidują, że w środę i czwartek temperatury mogą przekroczyć nawet 35 stopni Celcjusza.

Jak oceniasz tempo zmian zachodzących w Sosnowcu?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);