Przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu pojawiła się „koperta” dla opiekunów z dziećmi. Ma ona ułatwić rodzicom załatwienie spraw urzędowych.

Macierzyństwo otwiera oczy na wiele pozornie nieistotnych spraw takich jak brak podjazdu dla wózków, zbyt wąskie przejścia, brak przewijaków, specjalnych pomieszczeń, wind czy brak miejsc postojowych. Aby wspomóc rodziców, coraz częściej w miejscach publicznych pojawiają się specjalne pokoje rodzinne, gdzie matka w spokoju może nakarmić czy przebrać dziecko, specjalne krzesełka dla maluchów czy miejsca parkingowe blisko wejścia.

Naprzeciw potrzebom młodych rodziców wyszli włodarze miasta, którzy zdecydowali o umieszczeniu „koperty” dla opiekunów z dziećmi do lat 5, przed sosnowieckim magistratem. Jak zapowiadają, to pierwsze takie miejsce, ale będą kolejne.

Koperta dla rodziców z dziećmi - fot. UM Sosnowiec
Koperta dla rodziców z dziećmi – fot. UM Sosnowiec

„Koperta” ma na celu łatwiejszy dostęp do urzędu dla rodziców. Mogą oni zaparkować blisko wejścia, a ponadto, z łatwością wyciągnąć dziecko z samochodu bez narażania się na niebezpieczne sytuacje na drodze.