echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Do niecodziennego zdarzenia doszło na jednej z bardziej ruchliwych dróg naszego województwa. Na drodze DK 86 w Będzinie pod wiaduktem w okolicy Centrum Handlowego M1 zaklinowała się koparka przewożona przez kierowcę ciężarówki. Służby działały na miejscu kilka godzin, by odblokować drogę.

Przed godziną 9.00 dyżurny będzińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie w sprawie niecodziennego zdarzenia na drodze krajowej nr 86 w kierunku Częstochowy. Jedna z najbardziej ruchliwych dróg naszego województwa została całkowicie zablokowana przez kierowcę ciężarówki, który przewoził koparkę.

64-letni kierujący pojazdem marki MAN utknął pod wiaduktem stanowiącym główny przejazd z Będzina do Czeladzi. Przewożony przez mężczyznę ładunek nie zmieścił się pod wiaduktem, co spowodowało kilkugodzinne utrudnienia w ruchu.

Na miejscu oprócz patrolu będzińskiej drogówki działali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie wspierani przez strażaków z OSP. Na miejscu pojawili się również pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Po kilku godzinach udało się wyciągnąć zaklinowaną koparkę oraz odblokować drogę.

Na kierującego pojazdem ciężarowym policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 350 złotych za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – Apelujemy do wszystkich kierowców świadczących usługi transportowe, aby zawsze dokładnie sprawdzić i zabezpieczyć przewożone ładunki. Czasami jeden błąd może spowodować ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – podkreślają policjanci.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);