Ku końcowi zbliżają się prace na wiadukcie oraz na ulicy Mikołajczyka w Sosnowcu. Zanim jednak kierowcy w pełni będą mogli korzystać z nowej nawierzchni, czekać na nich będą objazdy.

Przebudowa dotyczyła 600-metrowego fragmentu ulicy Mikołajczyka – od ronda Ludwik do wiaduktu nad torami kolejowymi, który także był remontowany. W sumie remont ulicy oraz mostu kosztował 2,6 mln złotych.

Prace przy układaniu ostatniej warstwy asfaltu będą prowadzone na całej szerokości ul. Mikołajczyka, dlatego droga od 19 do 20 października będzie zamknięta. Wytyczony objazd będzie się odbywał przez ul. Lipową.

mapa
Koniec prac na Mikołajczyka – fot. UM Sosnowiec

Podczas trwających od sierpnia prac pomyślano także o pieszych i ich bezpieczeństwie. Całkowicie przebudowane zostały dwa przejścia dla pieszych, powstały wydzielone azyle dla pieszych, zlikwidowano bariery architektoniczne, a same przejścia zostały wyposażone w czujniki oświetlenia z detektorem ruchu.

– Pojawią się też „aktywne” znaki drogowe zasilane z baterii słonecznych. Wymalowanie pasów na jezdni będzie możliwe kilka dni po ułożeniu asfaltu, dlatego prosimy kierowców o ostrożną jazdę – podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Warto również dodać, że na fragmencie ul. Mikołajczyka od stacji benzynowej Shell, w kierunku Niwki i Modrzejowa, w miniony weekend prowadzone były prace związane z cząstkowymi naprawami ulicy.

CZYTAJ TAKŻE:

Ruszają prace na wiadukcie na ul. Mikołajczyka. Będą utrudnienia dla kierowców