14 listopada w sosnowieckiej Muzie odbędzie się wyjątkowy koncert „Artystycznie dla Hospicjum”, który ma na celu zebranie środków wspomagających budowę hospicjum św. Tomasza. Nie zabraknie najbardziej ulubionych utworów popowych, jazzowych i musicalowych.

14 listopada w sosnowieckiej Muzie już po raz kolejny odbędzie się – organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu – charytatywny koncert na rzecz hospicjum św. Tomasza.

– Planując zeszłoroczne artystyczne spotkanie, wiedzieliśmy, że nie będzie to jednorazowa sprawa. Hospicjum ciągle potrzebuje wsparcia, dlatego w tym roku również zagramy — wyjaśnia Elżbieta Skiba-Posikata, dyrektor OPP nr 1.

Do wspólnej artystycznej inicjatywy organizatorzy zaprosili m.in. Annę i Kingę Gurgul, zwyciężczynie programu TVN „Aplauz, Aplauz”, finalistów festiwalu „World song”, Happy Choir Skłodowska, zespół I „to się ceni”, przyjaciół Ogniska a także jego absolwentów oraz wychowanków, którzy zdobywali i zdobywają szereg nagród podczas festiwali muzycznych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim a nawet międzynarodowym.

Prócz atrakcji muzycznych goście koncertu będą mieli okazję wziąć udział w licytacji obrazów, które zostały nagrodzone w XV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne Spojrzenie”. Do nabycia będą również plastyczne cegiełki w cenie 10 zł. Początek koncertu o godz. 17.00.

– Wierzymy, że muzyka i wspaniali ludzie czynią cuda. Nasz koncert to nie tylko wyjątkowe muzyczne widowisko, ale także okazja do uwrażliwienia i integracji naszej lokalnej społeczności. Do zobaczenia w „Muzie” — zachęca Elżbieta Posikata.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął tygodnik Twoje Zagłębie.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here