Kultowa scena na dachu najbardziej muzycznego autobusu już w czerwcu rusza w kolejną trasę – tym razem pod przywództwem Quebonafide. Czy jeden z najpopularniejszych obecnie polskich raperów zawita także do Sosnowca? Ty decydujesz!

Trasa Red Bull Music Presents to siedem otwartych koncertów granych z dachu muzycznego autobusu. W tym roku w podróż po Polsce wyruszy Quebonafide. Pytanie tylko gdzie zagra?

Do 23 kwietnia można głosować na miasta, które znajdą się na mapie trasy, a walczą: Bydgoszcz, Częstochowa, Elbląg, Piotrków Trybunalski, Radom, Słupsk, Szczecin, Tarnów, Toruń i Sosnowiec.

Wystarczy wejść na stronę projektu i kliknąć GŁOSUJ. W miastach z największą liczbą głosów odbędą się bezpłatne koncerty.

Gdyby ktoś przespał ostatni rok, który należał zdecydowanie do niego, w skrócie przypominamy, kim jest raper Quebonafide.

Jakub Grabowski, znany lepiej jako Quebonafide urodził się w 1991 roku w Ciechanowie. Zadebiutował trzy lata temu albumem „Ezoteryka”, który okrzyknięty został jednym z najlepszych hiphopowych debiutów 2015 roku. Album sprzedał się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy i pokrył się platyną.

W ramach swojej wytwórni QueQuality, raper zaczął gromadzić młodych twórców, z którymi w 2016 roku wydał album „Hip-hop 2.0”.

W międzyczasie zaczął pracować nad swoim najbardziej ambitnym jak dotąd projektem – albumem „Egzotyka”, na który każdy z utworów nagrał w innym kraju. Płyta ukazała się w 2017 roku i zdobyła status podwójnej platyny oraz tytuł najlepiej sprzedającego się polskiego albumu minionego roku.