Od 9 listopada przez co najmniej tydzień nie będzie można przejechać ulicą Ostrogórską w Sosnowcu do Mysłowic i z powrotem. Zamknięcie drogi zarówno dla samochodów osobowych, jak i komunikacji publicznej związane jest z pracami przy wiadukcie kolejowym.

Wykonawca ułożył już nową sieć kanalizacji deszczowej prawie na całym odcinku, pozostał tylko fragment w rejonie wiaduktu kolejowego. – Konstrukcja wiaduktu jest taka, że nie możemy poprowadzić sieci przy filarze obiektu i tym samym utrzymać ruchu wahadłowego. Musimy ułożyć ją niemal pośrodku drogi i z tego powodu przejazd pod wiaduktem będzie niemożliwy – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Brak możliwości przejazdu wpływa również na zmiany tras przejazdów linii autobusowych nr 26, 106 i 150. Tymczasowe trasy będą poprowadzone ulicami: Ostrogórską, 1 Maja, Mikołajczyka i Powstańców w Sosnowcu.

Linie nr 26 i 150 – po obsłużeniu przystanku Sosnowiec Jagiellońska autobusy będą kursowały ww. objazdem do włączenia się na planowe trasy na przystanku Sosnowiec Modrzejów Rynek.

Linia nr 106 – po obsłużeniu przystanku Sosnowiec Jagiellońska autobusy będą kursowały ww. objazdem oraz ulicą Krakowska do włączenia się na planową trasę na przystanku Mysłowice Dworzec PKP.

Wyłączone z obsługi zostaną przystanki: Sosnowiec Radocha, Mysłowice Targ Miejski, Mysłowice Świerczyny, Mysłowice Szpital, Mysłowice Kopalnia, Mysłowice Komenda Policji i Mysłowice Kościół (linie nr 26 i 150). Do obsługi włączone zostaną przystanki znajdujące się na trasach objazdowych: Sosnowiec Ostrogórska, Sosnowiec Rondo Ludwik, Sosnowiec Dębowa Góra Wiadukt, Sosnowiec Dębowa Góra Ogródki Działkowe, Sosnowiec Dębowa Góra Kolonia Ludmiła, Sosnowiec Niwka Kolonia Staszic, Sosnowiec Niwka Baza oraz Mysłowice Kościół (tylko linia nr 106).

Utrudnienia dotyczą również dojazdu do siedziby Sosnowieckich Wodociągów. Komunikacja będzie możliwa wyłącznie od strony Mysłowic.

Dla kierowców podróżujących na trasie Sosnowiec – Mysłowice – Sosnowiec został wyznaczony objazd podobny, jak dla komunikacji publicznej, czyli ulicami: 1 Maja, Mikołajczyka, Powstańców, Orląt Lwowskich. Jest też alternatywny dojazd przez ul. Sobieskiego i Sosnowiecką (Katowice), Morawa, Przelotowa, Wiosny Ludów i Świerczyny (Mysłowice).