Bartosz Zawadzki ma za sobą kolejny udany start w zawodach. Tym razem, na Mistrzostwach Polski w Gnieźnie, młody sosnowiczanin zdobył złoto i srebro.

W miniony weekend Bartosz Zawadzki z Sosnowca wziął udział w XIV Mistrzostwach Polski BJJ, które odbyły się w Gnieźnie. – Jest to największa i najważniejsza impreza kimoniarska dla każdego uprawiającego brazylijskie jiu jitsu w Polsce. Mistrzostwa te zawsze traktuję bardzo poważnie i są one dla mnie priorytetowymi zawodami – podkreśla Zawadzki.

Zawodnik z Sosnowca pokazał się z bardzo dobrej strony. Wystartował w dwóch kategoriach i wywalczył złoto (w kategorii) oraz srebro (w OPEN). – To jest mój pierwszy rok na brązowym pasie i miałem ogromny apetyt na złoto w kategorii i na wygranie kategorii OPEN (bez podziału na kat. wagowe – wyj. red.). Przygotowywałem się bardzo solidnie i czułem, że jest to w zasięgu ręki. W kategorii stoczyłem trzy walki, z czego w finale musiałem walczyć do ostatnich sekund o wygraną. Z dobrym nastawieniem zapisałem się do kategorii OPEN, gdzie stoczyłem cztery bardzo mocne walki. Każda zabierała ze mnie coraz więcej energii i w finale niestety musiałem uznać wyższość przeciwnika – przekazał Bartosz Zawadzki.

Bartosz Zawadzki – fot. arch. prywatne
Bartosz Zawadzki – fot. arch. prywatne

Przed zawodnikiem Gracie Barra Sosnowiec kolejne wyzwania. Wcześniej jednak, czas na mały odpoczynek. – Jestem z siebie zadowolony, jednak nie wykonałem planu w 100 proc. Za kilka tygodni czekają mnie kolejne wyzwania, dlatego odpoczywam tylko tyle, ile muszę. Chciałbym podziękować tacie, który wspiera mnie od początku i bez którego nie byłoby to możliwe oraz dziewczynie za pomoc i wsparcie – podsumował Bartosz Zawadzki.

Przypomnijmy tylko, że w tym roku Bartosz Zawadzki sięgnął m.in. po złoto w Moskwie, dwa złota i srebro w Amsterdamie, złoto na Mistrzostwach Polskich w Luboniu oraz dwa srebra na Abu Dhabi Grand Slam w Londynie i ACB JJ European Open Championship w Warszawie. Wystąpił także w Mistrzostwach Świata Masters w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych. Wywalczył tam dwa medale – brąz i złoto.