Właściciele samochodów i ich współpasażerowie będą mogli w piątek (9 lutego) podróżować bezpłatnie Kolejami Śląskimi. To efekt smogu.

Ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza Koleje Śląskie w piątek, 9 lutego wprowadzają bezpłatne przejazdy dla kierowców.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin a także pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Możliwość bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywać przez cały dzień – od godziny 00:01 do 24:00. O ewentualnym przedłużeniu akcji na kolejne dni koleje będą informować oddzielnym komunikatem.

To już trzeci raz w tym roku, kiedy Koleje Śląskie ogłaszają bezpłatną komunikację w związku ze smogiem. W ciągu dwóch dni z takiej możliwości skorzystało prawie 4500 osób.