To już ostatnie chwile kampanii przed wyborami parlamentarnymi. O głosy poparcia i atencję zabiegają nie tylko politycy, ale też i…koty z sosnowieckiego schroniska, które walczą o dom i miłość.

KOToteka, która jest pomysłodawcą niezwykłej kampanii, to fanpage prowadzony przez kocich wolontariuszy, działających w sosnowieckim schronisku, pod skrzydłami Stowarzyszenia „Nadzieja na Dom”. Strona powstała z myślą o wszystkich kotach adoptowanych z sosnowieckiego schroniska oraz tych znajdujących się pod jego opieką. – Codziennie wkładamy wiele pozytywnej energii w działania mające na celu polepszyć los naszych podopiecznych – podkreśla Magdalena Niwińska z KOToteki.

Potrzeby sosnowieckiego schroniska wciąż są ogromne. Wolontariusze dbający o dobro przebywających w schronisku zwierząt stale potrzebują datków na karmę oraz wizyty weterynaryjne, karmę dla psów i kotów, materiały na legowiska dla czworonożnych przyjaciół (kołdry, koce, poduszki, prześcieradła) oraz plastikowe nakrętki.

Wolontariusze w swojej walce o lepsze życie swoich podopiecznych postanowili wykorzystać przedwyborcze emocje do stworzenia niecodziennej kampanii wyborczej, w której kandydaci obiecują, że staną się wyborem i przyjacielem na długie lata. Celem akcji jest promocja adopcji kotów.

– Wykorzystując przedwyborczą gorączkę i towarzyszące jej naszpikowanie przestrzeni miejskiej banerami z twarzami polityków, chcemy w nieco przewrotny i żartobliwy sposób zwrócić uwagę na problem bezdomnych zwierząt. Prowadząc w imieniu kotów „kampanię wyborczą” pragniemy przypomnieć, że schroniska pełne są czworonożnych kandydatów na najlepszego przyjaciela. I że warto zapewnić choćby jednemu z nich ciepły kąt, pełną miskę i należytą troskę – wyjaśnia Magdalena Niwińska. – Nasze plakaty „wyborcze” znajdują się w centralnych punktach Sosnowca, a także Katowic. Pomysł „kampanii” narodził się całkiem spontanicznie i został błyskawicznie zrealizowany. Liczymy na to, że nasze schroniskowe koty równie szybko znajdą kochające domy – dodaje.

Kandydatów do kochania jest wielu, ale każdy z nich spełni swoje przedwyborcze postanowienie i sprawi, że osoba która je wybierze stanie się numerem jeden w sercu wybranego czworonożnego przyjaciela. Pomóż choć jednemu z nich.