Piłkarze Zagłębia Sosnowiec doznali trzeciej porażki w sezonie. Podopieczni Dariusza Banasika przegrali w Legnicy z Miedzią aż 1:4.

Trzeciej porażki w czterech kolejkach doznali piłkarze Zagłębia. W pierwszej połowie sosnowiczanie nie oddali nawet strzału. Strzelali i to celnie gospodarze, którzy do przerwy prowadzili już 3:0.

Pierwsza bramka dla Miedzi padła już w 2. minucie. Wtedy to do piłki podbiegł Wojciech Łobodziński, który uderzeniem zza pola karnego zmusił Dawida Kudłę do kapitulacji.

Drugą bramkę miejscowi strzelili w 25. minucie. Sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Arkadiusza Jędrycha. Do piłki podszedł Jakub Vojtus, który bez żadnych problemów umieścił ją w siatce. Tuż przed przerwą było 3:0. Bezradnych graczy z Sosnowca dobił Omar Santana.

Podopieczni Dariusza Banasika w pierwszej połowie nie oddali nawet jednego celnego strzału.

– Pierwsza połowa to jakaś totalna katastrofa. Ciężko znaleźć jakiekolwiek usprawiedliwienie naszej postawy – przyznał Dariusz Banasik.

Po przerwie gospodarze kontrolowali sytuację. Sosnowiczanie próbowali coś ugrać. Honorową bramkę udało się zdobyć dopiero w 74. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki rywali skierował Mateusz Cichocki. Chwilę później Miedź zadała ostateczny cios. Końcowy wynik spotkania na 4:1 ustalił Wojciech Łobodziński.

– Po czterech kolejkach mamy trzy punkty. Nie uciekam od odpowiedzialności i zrobię wszystko, aby wyniki były lepsze. Jeśli tak nie będzie, to trzeba będzie porozmawiać z zarządem i zastanowić się co zrobić, aby drużyna zaczęła grać lepiej. Zagłębie to wspaniały klub i wspaniali kibice. Nie przystoi przegrywać w takim stylu – powiedział na konferencji Dariusz Banasik.

Jak się okazało mecz w Legnicy był dla Dariusza Banasika ostatnim w roli szkoleniowca Zagłębia.

– W trakcie rozmowy po konferencji prasowej w Legnicy, prezes Marcin Jaroszewski poinformował Dariusza Banasika o zakończeniu współpracy – przekazał Maciej Wasik, rzecznik prasowy sosnowieckiego pierwszoligowca.

44-letni szkoleniowiec pracę w Sosnowcu rozpoczął w grudniu 2016 roku po zwolnieniu Piotra Mandrysza. Pod jego wodzą Zagłębie nie zdołało awansować do ekstraklasy, a w tym sezonie wygrało tylko jeden z czterech meczów ligowych i odpadło w 1/16 finału Pucharu Polski. Bilans Dariusza Banasika w Zagłębiu to 8 zwycięstw, 3 remisy i 8 porażek. Działacze Zagłębia Sosnowiec rozpoczęli już poszukiwania nowego trenera.

To jednak nie koniec złych wieści. Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała sosnowiczan za zachowanie kibiców podczas pucharowego meczu z Koroną Kielce grzywną 3 tys. zł. Dodatkowo nałożono zakaz organizacji wyjazdu kibiców w dwóch meczach Pucharu Polski.

Więcej o obecnej sytuacji Zagłębia Sosnowiec przeczytasz w najbliższym wydaniu tygodnika Twoje Zagłębie TV.

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (3:0)

Bramki: 1:0 – Wojciech Łobodziński (2.), 2:0 – Jakub Vojtus (25., karny), 3:0 – Omar Santana (43.), 3:1 – Mateusz Cichocki (74.), 4:1 – Wojciech Łobodziński (75.)

Miedź: Paweł Kapsa – Grzegorz Bartczak, Jonathan de Amo, Tomislav Bozić, Frank Adu Kwame, Michał Bartkowiak Ż (78. Tomasz Żyliński), Rafał Augustyniak Ż, Łukasz Garguła (81. Tamas Egerszegi), Omar Santana (68. Marquitos), Wojciech Łobodziński, Jakub Vojtus.

Zagłębie: Dawid Kudła – Robert Sulewski Ż, Arkadiusz Jędrych, Arkadiusz Najemski (46. Konrad Wrzesiński Ż), Žarko Udovičić (65. Alexandre Cristovao), Tomasz Nawotka (78. Patryk Mularczyk), Mateusz Cichocki, Rafał Makowski, Tomasz Nowak, Adam Banasiak, Szymon Lewicki.

Dariusz Banasik nie jest już trenerem Zagłębia Sosnowiec. Taką decyzję podjął zarząd klubu. Wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica, w którym sosnowiczanie przegrali aż 1:4 był dla Dariusza Banasika ostatnim w roli szkoleniowca Zagłębia. - W trakcie rozmowy po konferencji prasowej w...