Dariusz Banasik nie jest już trenerem Zagłębia Sosnowiec. Taką decyzję podjął zarząd klubu.

Wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica, w którym sosnowiczanie przegrali aż 1:4 był dla Dariusza Banasika ostatnim w roli szkoleniowca Zagłębia.

– W trakcie rozmowy po konferencji prasowej w Legnicy, prezes Marcin Jaroszewski poinformował Dariusza Banasika o zakończeniu współpracy – przekazał Maciej Wasik, rzecznik prasowy sosnowieckiego pierwszoligowca.

44-letni szkoleniowiec pracę w Sosnowcu rozpoczął w grudniu 2016 roku po zwolnieniu Piotra Mandrysza. Pod jego wodzą Zagłębie nie zdołało awansować do ekstraklasy, a w tym sezonie wygrało tylko jeden z czterech meczów ligowych i odpadło w 1/16 finału Pucharu Polski. Bilans Dariusza Banasika w Zagłębiu to 8 zwycięstw, 3 remisy i 8 porażek.

– Po czterech kolejkach mamy trzy punkty. Nie uciekam od odpowiedzialności i zrobię wszystko, aby wyniki były lepsze. Jeśli tak nie będzie, to trzeba będzie porozmawiać z zarządem i zastanowić się co zrobić, aby drużyna zaczęła grać lepiej. Zagłębie to wspaniały klub i wspaniali kibice. Nie przystoi przegrywać w takim stylu – mówił na konferencji prasowej były już szkoleniowiec sosnowieckiej drużyny, nie wiedzą jeszcze o decyzji zarządu.

Działacze Zagłębia Sosnowiec rozpoczęli już poszukiwania nowego trenera.

To jednak nie koniec złych wieści. Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała sosnowiczan za zachowanie kibiców podczas pucharowego meczu z Koroną Kielce grzywną 3 tys. zł. Dodatkowo nałożono zakaz organizacji wyjazdu kibiców w dwóch meczach Pucharu Polski.