Kino Kadr świętuje 10. urodziny. Dokładnie 16 października 2007 roku po raz pierwszy wyświetlono film na ekranie dąbrowskiego kina studyjnego. Do 30 listopada zaplanowano jubileuszowe wydarzenia łączące ze sobą film, teatr, spotkania tematyczne i muzykę graną na żywo.

Obchody 10-lecia mieszczącego się w Pałacu Kultury Zagłębia kina studyjnego Kadr rozpoczęły się od spotkania przyjaciół kina, czyli wielbicieli ambitnych tytułów kina polskiego i europejskiego.

Z kolei w czwartek, 19 października o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie „Indonezja. Po drugiej stronie raju” z podróżniczką Anną Jaklewicz, która przybliży publiczności jasne i ciemne strony czwartego najludniejszego kraju na świecie. Spotkanie to stanowi pokłosie corocznych prelekcji podróżniczych odbywających się w pałacowym kinie.

– Kolejną „świeczką na torcie” będzie retransmisja spektaklu z paryskiego teatru Comédie-Française na podstawie dramatu Williama Szekspira „Romeo i Julia”. 26 października w rolach głównych zobaczymy m.in. Suliane Brahim oraz Jérémy’ego Lopeza – zapowiadają organizatorzy.

2 listopada na kinowym ekranie wyświetlona zostanie klasyka polskiego kina, czyli film „Ziemia Obiecana” po rekonstrukcji cyfrowej. Seans stanowić ma hołd dla niedawno zmarłego reżysera – Andrzeja Wajdy.

W trakcie jubileuszu uczczona będzie również aktorka polskiego pochodzenia – Polę Negri. Podczas dwóch seansów kina niemego z Polą w roli głównej oraz muzyką na żywo. Podczas pierwszego z nich, 9 listopada, zatytułowanego „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” w tle usłyszymy i zobaczymy zespół Czerwie, który wykona specjalnie skomponowane utwory. Podobnie będzie podczas filmu „Bestia” 30 listopada, jednak tym razem zagra na akordeonie Marcin Pukaluk.

W jubileuszowym repertuarze kina Kadr, 16 listopada, znajdzie się również retransmisja spektaklu londyńskiego Barbican Theatre „Opętanie” z Judem Law, który wcieli się w rolę pociągającego i atrakcyjnego kierowcy o imieniu Gino.

Wisienką na urodzinowym torcie będzie, zaplanowane na 23 listopada, spotkanie z aktorką, która na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymała nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą za film „Ptaki śpiewają w Kigali” – Jowitą Budnik. Spotkanie będzie połączone z premierową projekcją tego obrazu – ostatniego dzieła Krzysztofa Krauzego. Całości towarzyszyć będzie tematyczna wystawa plakatów filmowych z kolekcji Amatorskiego Klubu Filmowego „Zagłębie” i Dąbrowskiego Klubu Filmowego „Kadr”.

Wszystkie wydarzenia w ramach 10. urodzin kina studyjnego Kadr rozpoczną się o godz.19. Bilety w cenie od 5 do 30 złotych dostępne są w kasie Pałacu Kultury Zagłębia oraz w internetowym systemie sprzedaży biletów.

Czy jesteś za rezygnacją ze zmiany czasu?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...