W kwietniu Agnieszka Holland będzie kręcić nowy film „Gareth Jones”. Zdjęcia do produkcji będą realizowane m.in. w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Do filmu poszukiwani są statyści.

Nowy film Agnieszki Holland rozgrywa się w latach 30. ubiegłego wieku. To opowieść o walijskim dziennikarzu, który informował o wielkim głodzie na Ukrainie, a także relacjonował wydarzenia w Niemczech w czasie dojścia do władzy Adolfa Hitlera.

Gareth Jones był jednym z nielicznych obcokrajowców, którzy byli bezpośrednimi obserwatorami głodu, który pochłonął według różnych szacunków od 3 do 6 milionów ofiar. Polemizował z wpływowym dziennikarzem Walterem Durantym, korespondentem „New York Timesa” w Moskwie w latach 1922-1936 i laureatem Nagrody Pulitzera w 1932 za serię reportaży o ZSRR, wychwalających postępy komunizmu.

Zdjęcia do filmu „Gareth Jones” będą realizowane w Szkocji, na Ukrainie a także w Polsce, m.in. w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu.

Poszukiwani są statyści do tego filmu. W niedziele, 18 marca odbędzie się casting, który organizuje Agencja Castingowa OUTSIDE. Odbędzie się w Teatrze Korez (w budynku Katowice Miasto Ogrodów), plac Sejmu Śląskiego 2 w godz. 12:00–19:00. Poszukiwane są osoby w wieku 18-70 lat.

fot. Tomasz Leśniowski/Wikipedia