W sobotę, 24 marca, na siewierskim rynku odbędzie się tradycyjny jarmark wielkanocny. Imprezie towarzyszą pokazy, warsztaty i konkursy

Jarmark wprowadza w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Na stoiskach można zakupić m.in. ozdoby, rękodzieło artystyczne, świąteczne specjały. Imprezie towarzyszą pokazy, warsztaty i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Jarmark wielkanocny w Siewierzu rozpocznie się w sobotę, 24 marca, o godz. 9.00 na na siewierskim rynku.

– Siewierz to miasto o bogatej tradycji handlowej i jarmarcznej. W dzieje naszego regionu wpisane są bowiem liczne przykłady kontaktów handlowych, które kształtowały się na przestrzeni minionych lat za sprawą rzemiosł i wytwórców ludowych. Okolicznościowe jarmarki świąteczne organizowane na siewierskim rynku zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem – zaznacza Zdzisław Banaś, burmistrz Siewierza.

Jarmark w Siewierzu będzie wydarzeniem nie tylko handlowym, ale także kulturalnym. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji – m.in. występy lokalnych artystów, zajęcia warsztatowe oraz degustacje regionalnych przysmaków. – Podczas jarmarku pokaz kulinarny zaprezentuje publiczności popularny kucharz Jan Kuroń. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiliśmy wystawców, przedsiębiorców, twórców ludowych i rzemieślników – mówi Marcin Machura z Urzędu Miasta i Gminy Siewierz.

Nie zabraknie również konkursów z nagrodami. Szczególną atrakcją będzie „Siewierski Ekspres”, którym tego dnia będzie można podróżować na trasie: Rynek – Zamek biskupów krakowskich – książąt siewierskich – Rynek.

Patronem medialnym wydarzenia jest Tygodnik Twoje Zagłębie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Będzie kolorowo, pachnąco i świątecznie. W niedzielę Jarmark Wielkanocny