Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Już 14 kwietnia w Będzinie odbędzie się tradycyjny Jarmark Wielkanocny, na którym nie zabraknie wielu ciekawych atrakcji.

W niedzielę, 14 kwietnia, w godz. od 14.00 do 18.00 na bulwarach Czarnej Przemszy odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Już po raz drugi bulwary będą przyciągać mieszkańców Będzina przedświąteczną atmosferą.

Na wszystkich Zagłębiaków, którzy tego dnia odwiedzą królewskie miasto, czekać będzie wiele niespodzianek. – Kiermasz będzie doskonałą okazją do nabycia niebanalnych świątecznych akcesoriów, jak również do wygrania atrakcyjnych nagród w świątecznych konkursach. Uczestnicy będą mogli bezpłatnie wysłać kartki z życzeniami dla rodziny lub znajomych, a także wziąć udział w warsztatach kulinarnych czy artystycznych – zapowiadają organizatorzy.

Jarmark tradycyjnie, jak co roku, pełen będzie przepięknych, świątecznych dekoracji. To świetna okazja, aby zaopatrzyć się tuż przed świętami w ozdoby wielkanocne i poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

Wśród atrakcji przewidziano m.in.: warsztaty pieczenia babek wielkanocnych, gotowanie żuru wraz z degustacją, wielkanocną pocztę, warsztaty tworzenia koszyków z wikliny oraz animacje: plenerowy pokaz dużych baniek mydlanych, pokaz i warsztaty żonglerki, balonowe interaktywne show – zabawne balonowe przedstawienie, skręcanie balonów na życzenie i balonowe ramki do zdjęć.

W tym samym dniu, przy budynku Urzędu Miejskiego w Będzinie zorganizowana zostanie zbiórka żywności dla potrzebujących. – Podczas akcji będziemy zbierać żywność z długim terminem ważności, m.in. mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, olej, płatki kukurydziane, herbatę, kawę, dżemy, słodycze, konserwy, bakalie, kasze, napoje, soki, przetwory – podkreślają urzędnicy.

Dzień wcześniej, 13 kwietnia tradycyjny jarmark świąteczny odbędzie się również w Siewierzu, który będzie wydarzeniem nie tylko handlowym, ale także kulturalnym. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji – m.in. występy lokalnych artystów, zajęcia warsztatowe oraz degustacje regionalnych przysmaków.